Маш 300г

54.00
Маш — поживна альтернатива білого рису.

Маш містить такі важливі для людини речовини, як вітаміни C, D, E і K, залізо, цинк, фолієву кислоту, калій, магній, мідь, марганець, фосфор і тіамін. Профіль корисних властивостей Маша — проти холестерину та інших серцевих недуг. Вони містять досить багато розчинної клітковини, яка в травному тракті вступає в реакцію з водою, утворюючи при цьому гелеобразную суміш, яка поглинає токсини і надлишки жиру. Маш також нормалізує тиск, збільшує гнучкість артерій і вен.

Спосіб приготування:
Боби промити і залити водою у співвідношенні 1: 5. Довести до кипіння, варити 10 хв. на сильному вогні потім 30-60 хв. на невеликому до готовності. Додати сіль за смаком.

Харчова та енергетична цінність на 100 г продукту: білки – 23.5 г; жири - 2 г; вуглеводи – 50 г. на 100 г продукту: 1297 кДж / 310 ккал
Постачальник: ТМ Крупіночка

Weight: 300g

ЗАМОВИТИ ДОДАТКОВО
Click to order
Close the cart to continue shopping or place an order
Total: 
I want to order in addition to a set of MAXI - BOX or MINI - BOX vegetables, berries or greens:
You can order goods from the Vitamin box. Please close the cart and add the products or write the name and number, or leave this field blank. During order confirmation our call-center will calculate you cost of additional positions.
I want to order Individual box
The Minimum amount of an individual order is UAH 495. The delivery cost is 90 UAH. For order from 1000 UAH, the delivery is for free (in Kyiv and +10 km).
Name and surname
Phone number
Delivery * address
* - indicate in the notes if delivery will be made to different addresses
Delivery area
Е-mail
Required delivery date
Whom are you ordering for?
Please call me back
Notes
Payment method
After confirmation, we will contact you to clarify and confirm the order.
If you use Viber: please check it - we will write you a message.